Warning: Undefined array key 0 in /data05/virt43265/domeenid/www.dd.foundation/stratlab/wp-content/themes/modern/includes/frontend/class-assets.php on line 132
Rakvere kaasava valitsemise põhimõtted - DD StratLab

Rakvere kaasava valitsemise põhimõtted

Klient:

Projekti tüüp:

Strateegiline protsess

Rakvere linn soovis arendada avatud ja kaasamise põhimõtetest lähtuvat valitsemist (mis tähendab võimu teostamist ausalt, läbipaistvalt ja dialoogis kodanikega) ning läbi selle tagada juhtimisotsuste parem kvaliteet.

Eesmärk: Töötada välja põhimõtted, millest Rakvere linn saab oma kaasamistegevustes lähtuda ning mõelda läbi avatud valitsemise poole liikumise esimesed sammud ja tegevused.

7 teemat

Kaardistasime kaasava valitsemise aspekte 7 põhilises teemavaldkonnas.

~200 küsitletut

Viisime läbi avaliku sisendikorje küsitluse Rakvere elanike seas, millele vastas rohkem kui 200 inimest.

4 fookusgruppi

Rääkisime eraldi ettevõtjate, noorte, MTÜ-de ja nn “avalikkuse” esindajatega.

25 ettepanekut

Koondasime tekkinud ideed kokku praktilisteks ettepanekuteks, mida linnas rakendada.

Protsess: Esmalt aitasime kaardistada linnavalitsuse sisemisi protsesse kaasamise osas. Seejärel, et vaadelda kaasamist kahelt poolt, küsisime samade teemade kohta nii avaliku küsitluse kui fookusgrupi intervjuude kaudu. Saadud info koondasime analüütiliseks aruandeks.

Seejärel sünteesisime ettepanekud 7 teemavaldkonnas, mida võiks linnas rakendada kaasavama valitsemise saavutamiseks – näiteks info kättesaadavuse parandamine veebilehel, suuremate projektide puhul rohkem avalikke arutelusid, küsitlusi-uuringuid jne.

Ettepanekute ja vestluste tulemusena panime kokku ka kaasamise põhimõtted ehk fundamentaalsed teesid sellest, kuidas kaasamine töötama peaks.

Fotod: Aestia Koolitused, DD StratLab

Tulemus: Kaasamine KOV-is ei ole kindlasti teema, mida saaks ühe uuringu või aruandega lahendada või juurutada. Sellegipoolest on läbiviidud uuring ja koondatud ettepanekud heaks aluseks järgmiste sammude tegemisel. Tellijapoolne esindaja Andres Jaadla arvas, et oleme tööd läbi viinud professionaalselt ja hästi.

Projekti tiim:

Reelika Alunurm

PROJEKTIJUHT

Heidi Maiberg

KONSULTANT

Martin A. Noorkõiv

KONSULTANT

Aestia Koolitused OÜ

PROJEKTI PARTNER

Vajaksid ka mõne protsessiga abi?

Disainime rätsepalahenduse organisatsiooni vajadustest lähtuvalt. Esmase tellimuse järel teeme tavaliselt kiire videokõne ning pärast seda saadame juba täpsema pakkumuse.