Warning: Undefined array key 0 in /data05/virt43265/domeenid/www.dd.foundation/stratlab/wp-content/themes/modern/includes/frontend/class-assets.php on line 132
Pärnu Kunstide Kooli arengukava - DD StratLab

Pärnu Kunstide Kooli arengukava

Klient:


Projekti tüüp:

Arengukava

Pärnu Kunstide Kool (PKK) soovis koostada 2021-2026 perioodiks arengukava, mis sätiks ühised eesmärgid kolmele värskelt ühinenud majale: Pärnu Kunstide Maja ning Pärnu Kunstikool koos Tõstamaa majaga.


Eesmärk: Pärnu Kunstide Kool oli mõneti värske esmakordselt alustav organisatsioon, aga samas koosnes ta erinevatest staažikatest erinevate kunstide huviharidusega tegelevatest koolidest. Seega võtsime eesmärgiks luua uut organisatsiooni juhtiv strateegia, kus on siiski säilitatud iga osapoole isikupära ja kogemused.

5 töötuba

Tõime kokku ühinevate koolide kollektiivid, et uus arengukava oleks kaasav ja peegeldaks iga osapoole vajadusi võrdselt.

~200 küsitletut

Küsisime õpetajate, õpilaste, lastevanemate, vilistlaste ja partnerite sisendit arengukava koostamiseks.

Kunstide keskus piirkonnas

PKK pole mitte ainult Pärnus asuv kunstikool, vaid esindab erinevaid kunste nii piirkonnas kui ka riigis.

Kunstide mitmekesisus

Pärnu Kunstide Kool on uhke ja väärtustab seda, et ulatuslik ampluaa ühendab endas kunsti, muusikat, tantsu, teatrit ja käsitööd.

Protsess: Ehitasime arengukava protsessi selliselt, et kordamööda kohtusime juhtrühmaga ja kogu kollektiiviga. Esmalt kaardistasime me juhtrühmaga kolme maja ühinemise visiooni ja võimalikud väljakutsed. Siis uurisime nii õpetajate, õpilaste, lastevanemate, vilistlaste ja partnerite käest, milliseid arenguid nad sooviksid uues ühendatud Pärnu Kunstide Koolis näha.

Seejärel koondasime kogu info kokku ning sõelusime sellest välja olulisemad arengusuunad. Töösse oli kaasatud ka osapool linnavalitsusest.

Ühise töö tulemusena jõudsime lõpuks tervikliku lahenduseni, mille põhjal avas 2020 sügisel uksed Pärnu Kunstide Kool, kus inspireeriv õpetajaskond pakub kvaliteetset huviharidust kolmes erinevas hoones Pärnumaal.


Vaata arengukava


Fotod: DD StratLab

Tulemus: 2020. aasta sügisel avas uksed ühinenud Pärnu Kunstide Kool. Juhtkond oli veendunud, et kaasavalt ja uudsete lähenemistega koostatud arengukava aitab koolil saavutada oma potentsiaali Pärnu piirkonna kunstide ja huvihariduse keskusena.

Projekti tiim:

Kaisa Jõgeva

PROJEKTIJUHT

Toomas Tuul

KONSULTANT

Reelika Alunurm

KONSULTANT

Vajaksid ka abi arengukavaga?

Disainime rätsepalahenduse organisatsiooni vajadustest lähtuvalt. Esmase tellimuse järel teeme tavaliselt kiire videokõne ning pärast seda saadame juba täpsema pakkumuse.


Räägime lähemalt