Warning: Undefined array key 0 in /data05/virt43265/domeenid/www.dd.foundation/stratlab/wp-content/themes/modern/includes/frontend/class-assets.php on line 132
Tallinna riigigigümnaasiumite avamiseelse tegevusplaani koostamine - DD StratLab

Tallinna riigigigümnaasiumite avamiseelse tegevusplaani koostamine

Klient:

Tallinna
Mustamäe, Pelgulinna ja Tõnismäe Riigigümnaasiumid

Projekti tüüp:

Strateegiline protsess

Tallinnasse loodavate riigigümnaasiumite koolijuhid soovisid seada gümnaasiumite ühised sihid ja koostööpõhimõtted ning koostada selle põhjal 2023. aasta sügiseni ühise koolide avamise eelse tegevusplaani. 

Eesmärk:

    Luua selge plaan, kuidas kolm loodavat Tallinna riigigümnaasiumit hakkavad omavahel koostööd tegema ning luua tegevusplaan, kuidas selleni koolide avamise hetkeks jõuda.

2 töötuba

Protsessi viisime läbi kahes töötoas, mille vahel koostasime tegevuskava põhja.

Interaktiivne tegevusplaan

Vajalikest ülesannetest selguse loomiseks aitasime ülesanded panna ajaplaanina projektihaldusplatvormile, mida saavad koolijuhid ka edaspidi kasutada.

Koolide koostöömudel

Loodud mudel võimaldab koolidel ühiselt otsustada, planeerida õppetööd, jagada ressursse ja valikaineid.

Koostöö loob võimalusi

Nägime, et olulisim põhjus koostööks on luua õpilastele täiendavaid ja paindlikke võimalusi õppimiseks.

Protsess: Esimeses töötoas keskendusime koostöömudeli ja sihtide seadmisele. Arutasime, millistes koolikorralduse tegevustes gümnaasiumid hakkavad ühiselt tegutsema ning kuidas toimub ühistes teemades otsustamine ja planeerimine. Panime eesmärgid ka ajalisse mõõtmesse, kirjeldades, milline näeb välja koostöö kolm aastat peale koolide avamist ning mis peaks olema valmis koolide avamise ajaks.

Teises töötoas täpsustasime tegevusplaani ning koostasime projektihaldustarkvaras Asana detailse tegevuskava, mida 2021 aasta lõpust 2023 aastani tuleks koostöise koolide toimemudeli loomiseks ära teha.

Tegevuskava põhjal disainisime ka visuaalse joonise plaanist, mille põhjal saavad koolijuhid tegevusplaani ka partneritele ja kolleegidele tutvustada

Foto: DD StratLab

DD StratLab aitas Tallinna loodavatel riigigümnaasiumitel paika panna koostöömudelit ja avamiseelseid sihte. Reelika ja Joanna olid kohtumisteks väga põhjalikult valmistunud, kogu protsessi vältel proaktiivsed ning kohandusid poolel teel tekkinud vajadustega. StratLab töötab tõesti pühendunult ja teen nendega iga kell uuesti koostööd.

Indrek Lillemägi

Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasium

Projekti tiim:

Reelika Alunurm

PROJEKTIJUHT

Joanna Kurvits

KONSULTANT

Vajaksid ka abi mõne protsessiga?

Disainime rätsepalahenduse organisatsiooni vajadustest lähtuvalt. Esmase tellimuse järel teeme tavaliselt kiire videokõne ning pärast seda saadame juba täpsema pakkumuse.