Warning: Undefined array key 0 in /data05/virt43265/domeenid/www.dd.foundation/stratlab/wp-content/themes/modern/includes/frontend/class-assets.php on line 132
Tartu kliimakogu arutelud - DD StratLab

Tartu kliimakogu arutelud

Klient:

Projekti tüüp:

Modereerimine

23.-24. aprillil ja 7.-8. mail 2022 toimus Tartu esimene Kliimakogu, mida korraldasid Tartu linna ruumiloome osakond, Rohetiiger ja Miltton, kus püüti Tartu elanikke kaasates sõnastada konkreetseid ettepanekuid, kuidas muuta Tartu linnaruumis liikumine ja viibimine ohutumaks, atraktiivsemaks, tervislikumaks ja kliimasõbralikumaks.

Eesmärk: Meie roll oli toimida arutelude moderaatorite (või “jännijäämise takistitena”, nagu meid nimetati) aitamaks osalistel jõuda ettepanekuteni linnaruumi parandamiseks kolmes kategoorias: liikumine, füüsiline ruum ja inimene.

55 esindusliku juhuvalimi alusel valitud osalejat

6 arutelugruppi​

3 ettepanekute kategooriat

66 ettepanekut

Protsess: Kasutasime kombinatsiooni individuaalsest ja grupilahendusloomest ning suunasime osalejaid kasutama infot kohtumiselt ekspertide ja huvigruppide esindajatega ning oma igapäevasest linnaelukogemusest. 

Meie poolt modereerisid kolme arutelugruppi lisaks Karl Lembitule ka DD StratLabi vabakutselised liikmed Kaisa ja Toomas.

Fotod: Evelin Lumi ja Ketlin Lääts

Tulemus: Meie ja meie koostööpartnerite töö tulemusena tekkisid aruteludest 80 ettepanekut linnaruumi parandamiseks, millest 66 saavutasid ka 80% toetuse ning vormusid seetõttu Kliimakogu ametlikeks ettepanekuteks Tartu Linnavalitsusele.

Projekti tiim:

Karl Lembit Laane

Karl Lembit Laane

KONSULTANT

Kaisa Jõgeva

VABAKUTSELINE

Toomas Tuul

VABAKUTSELINE

Vajaksid ka modereerimisega abi?

Disainime rätsepalahenduse organisatsiooni vajadustest lähtuvalt. Esmase tellimuse järel teeme tavaliselt kiire videokõne ning pärast seda saadame juba täpsema pakkumuse.