Warning: Undefined array key 0 in /data05/virt43265/domeenid/www.dd.foundation/stratlab/wp-content/themes/modern/includes/frontend/class-assets.php on line 132
Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise arengukava - DD StratLab

Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise arengukava

Klient:

Projekti tüüp:

Arengukava

Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine (ENVTL) soovis koostada 2021-2025 perioodiks arengukava, mis arendaks nende liikumise elujõulisust ning huvikaitse võimekust. Samuti arendada organisatsioonistruktuuri ning -kultuuri.
Eesmärk: Eelkõige arendada organisatsiooni kui tervikut strateegiliselt (struktuur, suunad, juhtimine jne) ning luua arengukava, mis tooks esile ENVTLi järgmise 5 aasta peamised arengusuunad.

4 töötuba

Töötubades täiendasime ENVTLi visiooni ja missiooni ning määrasime järgmise 5 aasta arengusuunad.

~80 kaasatut

Uurisime liikmete, partnerite, huvigruppide arendusideid ning käisime läbi valdkonna strateegiaid.

Rolli määratlemine

Mõnikord on vaja eksplitsiitselt välja öelda, mille jaoks me eksisteerime - ENVTLi eesmärgiks on olla Eesti noorte vaimse tervise häälekandjaks ning andjaks.

Suur koostöövõrgustik

ENVTL on leidnud oma strateegia realiseerimiseks on hea viisi - suurendada oma koostöövõrgustikku ning tänu sellele jõutakse rohkem abivajajateni.

Protsess: Esmalt kaardistasime me juhtrühmaga peamised arenguvajadused, puudujäägid ja võimalused organisatsioonis. Selle järel suhtles ENVTL nii liikmete, partnerite kui teiste huvigruppide käest, milliseid arenguid nad sooviksid järgmisel perioodil näha.

Seejärel koondasime kogu info kokku ning sõelusime sellest välja olulisemad arengusuunad organisatsiooni jaoks. Samuti arutasime töötubades läbi ENVTLi toimimise struktuuri ning mõtestasime arenduses olevat tegevusmudelit.

Ühise töö tulemusena jõudsime lõpuks 4 olulisema arengusuunani:

  • Eesmärgipärane tegutsemine
  • Kogemusekspertide strateegiline rakendamine ja teavitustöö
  • Huvikaitse võimekuse arendamine
  • Organisatsioonikultuuri arendamine

Fotod: DD StratLab

Tulemus: Juhtrühm tunnetas, et tehtud sai põhjalik töö, millega saab organisatsiooni kiiresti arendada. Kuigi ümbritsev keskkond ja tingimused muutuvad tihti ka vaimse tervise valdkonnas, siis valitud arengusuunad on olulised Eesti noorte vaimse tervise huvikaitse arenguks.

Projekti tiim:

Angela Ader

PROJEKTIJUHT

Toomas Tuul

KONSULTANT

Hannes Leinola

KONSULTANT

Vajaksid ka abi arengukavaga?

Disainime rätsepalahenduse organisatsiooni vajadustest lähtuvalt. Esmase tellimuse järel teeme tavaliselt kiire videokõne ning pärast seda saadame juba täpsema pakkumuse.